REKLAMA
Znaleziono 618 wyników
Francuski ALSTOM wyprodukuje we Wrocławiu nadwozia lokomotyw dla międzynarodowego przewoźnikaartykuł
Pokaż artykuł
Francuski ALSTOM wyprodukuje we Wrocławiu nadwozia lokomotyw dla międzynarodowego przewoźnika
Alstom, światowy lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, podpisał umowę z Captrain Polska – niezależnym operatorem kolejowym oferującym usługi transportowe w całej Europie. Alstom dostarczy trzy lokomotywy Traxx Universal trzeciej generacji, które będą obsługiwać operacje intermodalne. Jednostki zostaną homologowane w co najmniej sześciu krajach, w tym w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji, Belgii i Luksemburgu. Zakład Alstom w Kassel w Niemczech będzie odpowiedzialny za produkcję jednostek. Pudła wagonów lokomotyw zostaną wyprodukowane w zakładzie Alstom we Wrocławiu (dawny PaFaWag) w Polsce.
PKP Intercity zakończyło odbiory ostatnich z 50 wagonów COMBO zmodernizowanych przez H. Cegielskiartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity zakończyło odbiory ostatnich z 50 wagonów COMBO zmodernizowanych przez H. Cegielski
PKP Intercity zakończyło odbiory ostatnich z 50 wagonów COMBO zmodernizowanych przez H. Cegielski Fabrykę Pojazdów Szynowych w Poznaniu. Z pojazdów dostosowanych do potrzeb pasażerów z niepełnosprawnościami, osób starszych, rodzin z dziećmi czy rowerzystów będzie można skorzystać podczas wakacyjnych podróży, np. do Zakopanego, Kołobrzegu czy Trójmiasta.
MPK Wrocław otrzyma ponad 78 mln zł na zakup nowych autobusów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
MPK Wrocław otrzyma ponad 78 mln zł na zakup nowych autobusów elektrycznych
Bardzo dobra wiadomość. W stolicy Dolnego Śląska pojawią się kolejne nowe autobusy elektryczne. MPK Wrocław otrzyma dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości ponad 78 milionów złotych na zakup 21 nowych, ekologicznych autobusów elektrycznych oraz infrastrukturę do ich obsługi.
Ważna trasa w Bieszczady zostanie całkowicie zamknięta. Będzie objazdartykuł
Pokaż artykuł
Ważna trasa w Bieszczady zostanie całkowicie zamknięta. Będzie objazd
Ważna trasa w Bieszczady zostanie całkowicie zamknięta. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie informuje, iż od dnia 20 maja 2025 r. nastąpi całkowite zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 886 w Domaradzu. Powodem ograniczenia jest rozpoczęcie budowy nowego mostu na rzece Stobnica. Utrudnienia potrwają do końca 2025 r.
Wrocław szykuje największą wymianę taboru w historii. 228 nowych autobusów już powstaje, a miasto zamawia kolejneartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław szykuje największą wymianę taboru w historii. 228 nowych autobusów już powstaje, a miasto zamawia kolejne
Wrocławskie MPK wchodzi w najbardziej intensywny etap odnowy taboru od lat. W produkcji znajduje się już 228 ultranowoczesnych autobusów, z czego 200 to pojazdy konwencjonalne, a 28 – elektryczne. To jednak dopiero część ogromnego programu inwestycyjnego, który ma odmienić komunikację miejską w stolicy Dolnego Śląska.
Osiedle nad Odrąinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle nad Odrą
Wrocław, Śródmieście, Rychtalska 20a
Autosan dostarcza kolejne autobusy dla Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Autosan dostarcza kolejne autobusy dla Warszawy
Mimo niesprzyjającej, zimowej aury ostatnia piątka autobusów przegubowych SANCITY 18LF LNG 5 grudnia wyjechała do Warszawy. Pojazdy już wcześniej pomyślnie przeszły odbiory techniczne.
[Wrocław] Od czwartku znów będzie można jeździć ważnym mostem na północy Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Od czwartku znów będzie można jeździć ważnym mostem na północy Wrocławia
Przez dokładnie miesiąc trwała modernizacja mostu Polanowickiego, który łączy Wrocław z Krzyżanowica...
[Wrocław] Remont mostów Młyńskich na półmetku, do Euro będą gotoweartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Remont mostów Młyńskich na półmetku, do Euro będą gotowe
Tuż przed świętami zakończył się remont pierwszego z modernizowanych mostów Młyńskich. Teraz robotni...
[Wrocław] Wrocławski stadion można już zobaczyć od środka w internecieartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławski stadion można już zobaczyć od środka w internecie
Na mapach Google dostępny jest już widok Street View z polskich stadionów, na których będą rozgrywan...
[dolnośląskie] Legnica zwiększa wydatki na inwestycje o ponad 4,2 mln złartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Legnica zwiększa wydatki na inwestycje o ponad 4,2 mln zł
W tegorocznym budżecie Legnicy dokonane zostaną zmiany. Wydatki budżetowe mają wzrosnąć do 6,917 mln...
[Wrocław] Jesienią pojawią się nowe autobusy komunikacji miejskiejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Jesienią pojawią się nowe autobusy komunikacji miejskiej
Jeden z podwykonawców wrocławskiego MPK – firma Michalczewski, ogłosiła zakup nowych autobusów...
Wrocław: Magistrat rozpisał przetarg na budowę pętli autobusowej na Polanowicachartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Magistrat rozpisał przetarg na budowę pętli autobusowej na Polanowicach
Pojazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego będą mogły nawracać na ulicy Kamieńskiego, w sąs...
firma
Pokaż firmę
Agencja reklamowa Śląsk - ViewAM
Bytom, Ks. Prymasa Augusta Hlonda 46/9
firma
Pokaż firmę
Artykuły dla dzieci - Sklep internetowy z zabawkami Bianko.pl
Kielce, Daleka 25/3
firma
Pokaż firmę
Automarket.pl | Właścicielem serwisu jest PKO Leasing S.A.
Warszawa, ul. Świętokrzyska 36
firma
Pokaż firmę
Euro-Trans Brychcy - wynajem autokarów i mikrobusów w Wielkopolsce
Ostrów Wielkopolski, ul. Wybickiego 2
We Wrocławiu będzie więcej nowych tramwajów. MPK zakupi kolejne 21 Moderusów Gammaartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu będzie więcej nowych tramwajów. MPK zakupi kolejne 21 Moderusów Gamma
Nie 25, ale 46 tramwajów kupi MPK Wrocław w ramach umowy z poznańską firmą Modertrans. MPK zdecydowa...
MAN zakończył rozbudowę fabryki w podkrakowskich Niepołomicach. Powstało 1500 nowych miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
MAN zakończył rozbudowę fabryki w podkrakowskich Niepołomicach. Powstało 1500 nowych miejsc pracy!
Kolejna wielka inwestycja z branży automotive w Polsce. Po 16 miesiącach od wmurowania kamienia węgielnego, niemiecki koncern MAN uroczyście otworzył 16 maja rozbudowaną fabrykę ciężarówek w podkrakowskich Niepołomicach. Kosztem 200 mln euro firma zwiększyła moce produkcyjne polskiego zakładu z 230 aut dziennie na 2 zmiany do 300 na 3 zmiany. Zatrudnienie w fabryce wzrosło o 1500 osób. Obecnie w fabryce w Niepołomicach zatrudnionych jest 2600 pracowników.
Amerykański gigant motoryzacyjny zwolni setki pracowników w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant motoryzacyjny zwolni setki pracowników w Polsce
Niestety, kolejna zła informacja dotycząca branży motoryzacyjnej w Polsce. Globalny, amerykański koncern Stellantis zdecydował się na duże zwolnienia w naszym kraju. Dotyczyć będą województwa śląskiego, a konkretnie fabryki samochodów dostawczych tej firmy, zlokalizowanej w Gliwicach.
REKLAMA